Delegeret forsamling

Delegeret forsamlingen er selskabets øverste myndighed. Delegeret forsamlingen består af højst 60 delegerede valgt blandt selskabets kunder.

Der er delegeretvalg hvert år i oktober måned, hvor de delegerede vælges for en 3-års periode, og ca. en tredjedel af de delegerede er på valg hvert år.

Delegeret forsamlingen består af: 

  • Adam Vest, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
  • Allan Svane Nielsen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
  • Brian Foged Birkegaard, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
  • Christian Frisk, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2004
  • Erik Meyenburg, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2013
  • Frands Jensen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017
  • Glenn Bernecker, delegeret, indvalgt første gang 01.01.1990
  • Henning Mathiesen Hallum, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
  • Henning Matthiesen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017
  • Henrik Kock Clausen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
  • Henrik Lauridsen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
  • Henrik Løjborg-Hansen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2011
  • Henrik Welinder, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
  • Jakob Larsen, delegeret – indvalgt første gang 01.01.2018
  • Jan Adolf Müller, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
  • Jan Hansen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
  • Joan Held, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
  • John Jensen, delegeret – indvalgt første gang 01.01.2018
  • Jørgen Hansen, delegeret – indvalgt første gang 01.01.2018
  • Kaj Asmussen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
  • Kurt Cramer, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017
  • Lars Holm, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
  • Lars Kjøg, delegeret – indvalgt første gang 01.01.2018
  • Lars Paulsen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
  • Marianne Hvid, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2012
  • Michael K. Snerling, delegeret – indvalgt første gang 01.01.2018
  • Mogens Broe-Andersen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
  • Morten Jul Knudsen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2020
  • Ole Jespersen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2010
  • Palle Christensen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017
  • Per Hussmann, delegeret – indvalgt første gang 01.01.2018
  • Pia Yvonne Rasmussen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2012
  • Sune Hofsted, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017
  • Thomas Kragh, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017